Follow:
The Nicole Diaries

5.den – Chicago

V úterý jsme vstávaly opravdu brzo… protože než jsem odletěla do Ameriky pustila jsem si díl Ano, šéfe z Chicaga a viděla jsem tam, jak byl Pohlreich u obří stříbrné fazole brzy ráno a nikdo tam nebyl, takže krásný prostor na focení a neodráží se vám v leském předmětu tisíce lidí …. a proto jsme vstávaly ve 4 ráno 😀 Kolem páté jsme vyrazily do Chicaga, cesta z Milwaukee trvá do Chicaga tak 1hodinu a třičtvrtě, ale stejně i tak nás postihla traffic takže jsme byly na cestě necelé 3 hodiny.

IMG_3983

I se zpožděním jsme byly u Cloud Gate/fazole mezi prvními a měly možnost udělat spoustu fotek ze všech stran a ještě navíc se povedlo počasí. Povrch této krásky je z leštěné oceli a odráží se v ní celé downtown a jejím architektem je brit  Anish Kapoor.

IMG_3992

IMG_4025

IMG_4039

IMG_4042

IMG_4174

Od fazole jsme se vydaly na snídani, protože jsme od rána nic nejedly a těšily se na pravý americký palačinky. Od dvou sympatických pánů jsme dostaly tip na bistro, kde se nám takovéhle snídaně dostalo. Věděla jsem, že chci střašně moc ochutnat ty palačinky, ale měla jsem chuť i na slané a tak jsem si dala “Combo” tzn. 2vajíčka, 2 párky, 2 ks slaniny a 2 palačinky, ke kterým patřil i javorový sirup a máslo. ( Moc se mi v zahraničí líbí, že v restauraci automaticky dostanete vodu … zatím jsem tohle postřehla v Londýně a v Americe )

IMG_4050

IMG_4054

Značně posilněné jsme šly k velice známé fontáně …

určitě jí z tohoto seriálu znáte 🙂 jmenuje se Buckingham fountain a je největší fontánou na světě, která je inspirována fontánou ve Versailles a jejím architektem je Edward H. Bennett. Je opravdu kouzelné, že v jednu chvíli jste ve městě s mrakodrapy, nespočetně auty, hučícím metrem, davy lidí… ujdete pár kroků a ocitnete se v krásném parku s obrovskou fontánou a nemůžete se nabažit pohledu toho všeho dohromady 🙂

IMG_4059

IMG_4067

IMG_4062

IMG_4061

Od fontány jsme se přemístily o větší kus dál, abychom si mohly vychutnat pohled na celý downtown i s Michiganským jezerem (+ samozřejmě udělat dalších sto fotek a selfies 🙂 )

IMG_4071

IMG_4503

Dalším bodem našeho programu byl Willis Tower dříve Sears Tower. Je to druhá nejvyšší budova USA, má 527 metrů a 108 poschodí. Výhled na celé město je ve 103. patře ve výšce 412 metrů. Měly jsme štěstí, že jsme na ni šly v týdnu a nemusely čekat žádnou frontu a taky měly krásný výhled díky počasí. Vstupné stálo $19.90. Kromě toho, že si prohlédnete velkými prosklenými okny celé město máte možnost jít do “skleněných kukání”, které jsou cca 1.3 metru vysunuty z budovy a máte i prosklenou podlahu… Celou dobu jsem si nepřipouštěla, že si půjdu stoupnout do skleněného kvádru s průhlednou podlahou, ale v tu chvíli jsem se na chvilku s nataženou nohou ve vzduchu zarazila … byl to opravdu nepříjemný pocit 😀

IMG_4115

IMG_4096

IMG_4199

IMG_4513

IMG_4518

Poslední dvě místa, která jsme v Chicagu navštívily bylo metro (tím jsme se i projely, protože v centru jezdí na kovových konstrukcích nad ulicemi mezi budovami) a poslední zastávkou byl T. J. Max, kde jsem si koupila tu kabelku Jessicy Simpson, o které jsem vám psala ve 3.dnu z Ameriky.

IMG_4151

Celé utahané jsme se došouraly k autu a já po cestě pěkně klimbla a spala až domů 🙂

xoxo

Nicole

Share:
Previous Post Next Post

You may also like

4 komentáře

 • Reply Lenka Ď.

  Aww… tam chcem ísť. 🙂 Chicago je nádherné a tie fotky ma o tom ešte viac presvedčili. 🙂 Ale na ten sklenený balkón by ma nikto nedostal. 😀

  3.12.2015 at 21:02
  • Nicole
   Reply Nicole

   Ano je to tam opravdu nádherný ! Doporučuju 🙂 A jednu paní na tu prosklenou vyhlídku vedli za ruku 🙂 určitě to za zážitek stojí si tam stoupnout.

   4.12.2015 at 09:26
 • Reply Ilovemakeup

  Skvely clanek a hlavne fotky. Mrzi me, ze nemohu najit prvni cast clanku, jsem na mobilu a nejak to tu nikde neni.. Jdu jeste hledat:)

  3.1.2016 at 10:28
  • Nicole
   Reply Nicole

   Jsem ráda, že jsi našla 🙂

   3.1.2016 at 13:16

  Budeme rády za Vaší reakci na náš článek

  Translate »