Follow:
The Nicole Diaries

Cesta do Ameriky …

V minulém článku jsem se s Vámi podělila o příběh událostí, díky kterým se cesta do Ameriky stala skutečností a tím se splnil jeden z mých snů. Dalších pár článků bude o tomto 10ti denním výletu, i když se to nezdá jako dost dní na cestu za velkou louži i tak jsem během této doby zažila a viděla spoustu nových věcí.

tegel

Abyste vůbec mohli odcestovat do Ameriky a neriskovali, že se na letišti otočíte na patě zpátky domů, musíte si vyřídit vízum. Pokud jste majitelem biometrického pasu stačí požádat skrze online dotazník ESTA jako v mém případě. Po té, co mi byla schválena žádost o vízum jsem si začala hledat a porovnávat letenky od různých letecký společností a zprostředkovatelů (to pár dní zabralo). Nakonec vyhrál let z Berlína do Chicaga s mezi přistáním v Amsterdamu a to mě přivádí k dalšímu kritériu a to čas mezi přistání. Byly i lety, kde jste mohli čekat na další spoj třeba 16hodin. Všechno tohle před-odletové zařizování proběhlo 3týdny před samotnou cestou a tak jsem se ani nestihla vzpamatovat a uvědomit si, že se to opravdu děje a seděla jsem v autě směr Berlín.

IMG_3609

Na letiště Tegel jsme stihly přijet s předstihem a mohly si tak dát v klidu snídani. Kolem sedmé hodiny ranní jsme si nechaly odbavit zavazadla. V našem letu jsme mohly mít váhu 23kg a jelikož jsem liška podšitá a věděla jsem, že si určitě něco koupím, nechala jsem si v kufru 10kg rezervu na cestu zpět a i tak jsem si třeba vzala starý ručník a další věci, které bych mohla případně nechat v Americe. Určitě všem doporučuji, aby si sbalili jen nejnutnější věci jako adaptér do zásuvky, nabíječky, hygienické potřeby a léky na předpis. Vše ostatní tam nakoupíte.

IMG_3632

Jak z Berlína tak z Amsterdam probíhal let v pořádku , sic jsme v Amsterdamu nabrali hodinu a půl zpoždění, protože se z ničeho nic vyply veškeré obrazovky a světla (na to já mám štěstí 😀 ) a tak na to radši povolali letové inženýry, aby se vše zkontrolovalo. Letadlo, kterým jsme letěly do Chicaga bylo poměrně větší. Bylo dvoupatrové a sedadla byla po třech na obou stranách a uprostřed po čtyřech a každé sedadlo v sobě mělo televizi, kde jsem si mohla vybrat ze spousty filmů, seriálů, televizních pořadů, hudby, her … V průběhu letu jsme byly opečovávány jídlem (předkrm, hlavní chod, zmrzlina) , pravidelným pitným režimem (jak v podobě teplých, tak studených nápojů) a stihla jsem si pustit 3 díly seriálu (Přátelé, HIMYM, 2 socky) a 4 filmy z nichž u třech jsem usla 😀 opravdu bylo o zábavů postaráno a pokud si odmyslíte hluk, který celou dobu díky rychlosti a motorům letadlo dělá a na který si zvyknete, tak jsem ani nevěděla že letíme.

soulmates.cz

v letadle

V letadle se ještě vyplňují bílé kartičky s informacemi na jak dlouho, za kým, kam letíme a kolik u sebe máme peněz. Po přistání nás čekalo projít si imigračním oddělením, kde nám vzaly otisky prstů, vyfotili si nás, zeptali se nás na ty samé otázky jako v kartičce, ale více podrobněji plus nějaké další otázky. No a sladkou tečkou na konci letiště byla naše “nevěsta” 🙂

Untitled design

.. z žádné cesty nesmí chybět selfie

Vyšly jsme do krásného a teplého Chicagského odpoledne. Měly jsme ještě kousek dne před sebou a já posílala pusy na dobrou noc do ČR.

Nicole

IMG_3660

Share:
Previous Post Next Post

You may also like

No Comments

Budeme rády za Vaší reakci na náš článek

Translate »