Follow:
The Vera Diaries

Shopovací odvykačka část 1.

 

Jak jste jistě zaznamenali v minulých Vera Diaries, tak jsem se rozhodla koupit si byt a s tím jsem spojila odvykačku od nakupování nepotřebného. Důvod je prostý – čeká mě velká investice do vybavení bytu a na to bude potřeba dost peněz (samozřejmě se mnou i tuhle záležitost budete moct sledovat :-)). Krok 1 bychom tedy měli – rozhodla jsem se 7.12.2015 a nakupovací půst má trvat cca do dubna 2016, tak aby se to dobře počítalo, dejme si termín 7.4.2016. Jelikož hned první týden jsem měla strašný absťák, tak jsem se rozhodla udělat z téhle mé mučící výzvy seríál. Jednou týdně Vám budu hlásit jak jsem na tom, jak jsem ten týden ustála psychicky, jestli jsem zhřešila, apod..

Tenhle nápad vlastně vznikl dnes ráno, když jsem za stálého smrkání vybelhala do obchodu pro jídlo a pro časopis. Už na chodbě si říkám “sakra, ten bych si vlastně taky neměla kupovat…copak mi nestačí internet??”…no, vážení,…nestačí! Takže jsem stála u toho regálu, úplně jsem cítila ty výčitky svědomí, jakobych si snad měla koupit obří větrník a nervózně přemýšlela, který bude nejlepší…a vůbec poprvé jsem zkoumala i kolik stojí 😀 Nejvíc mě přitahoval Cosmopolitan, protože je k němu tradičně ještě Harper’s bazaar, ale pak jsem si uvědomila, že ten má už Nicol, tak to by bylo zbytečný. Pak samozřejmě lákadlo číslo 2 – u kterého je nejlepší dáreček, ale že bych toužila po fialových nebo zelených gelových stínech se říct nedá…dobře, dál… kartička do HM…HAHA, FAKT DÍÍÍKY!! Takže vyhrálo ELLE, ale to jsem ještě netušila, že jsem si nevědomky svůj absťák a frustraci o dost zhoršila.

Jako jo…na jednu stranu je logický, že tam je spousta krásných hadříků a luxusní kosmetiky, kterou si nebudu moct koupit, ale na mě dolehla ještě jiná věc. Věc zvaná Tiffany! Když jsem si totiž přečetla, že modelka na fotce má na sobě diamantový náramek za téměř 4 MILIONY KORUN ČESKÝCH NEFALŠOVANÝCH, tak jsem málem omdlela! Vždyť ten byt, který kupuju stojí půlku a já se na něj musím na 30let zadlužit! To je nějaká spravedlnost?? A dál mě napadá….dá se vzít hypotéka na náramek?? 😀

náramek Tiffany

náramek Tiffany

Samozřejmě při takové situaci okamžitě dělám jedinou věc…píšu Nicol. Takže jsem jí vyfotila naušnice za 1,3 milionu od Cartiera a napsala hoooodně vulgární zprávu s dovětkem “dokážeš si představit, že přijdeš k pokladně a prodavačka (pardon, sales assitant) Ti řekne – bude to jedenmiliontřistačtyřitisíc, prosím -???” Nejspíš bych odpověděla “VÝBORNĚ! Můžete mi je schovat do odpoledne? Skočím jen prodat ledvinu.” Ne vážně lidi!! Já miluju luxusní věci. Je pravda, že za kvalitu se musí platit, ale…1,3 milionu?? No to je snad nějaký zvrácený joke!

náušnice Cartier

náušnice Cartier

Takže listuju ELLE dál a (když pominu několik velmi viditelných překlepů, které mě u časopisu tohohle formátu více než ohromují) jsem došla k článku od šéfredaktorky (Andrea Běhounková) o závislosti na nakupování (ehhmmmPŘEDRAŽENÝCHehhmmmm) značkových věcí, kde navíc velmi vtipně popisuje, jak se před koupí svých prvních kozaček od Chloé musela opít, aby za ně dala 800EUR a pak se opít ještě jednou, aby je nešla vrátit…no bodejť 😀

Co je ale balzám na mou duši je to, že i žena jejího formátu skutečně řeší, že tohle už je moc a že náš hlad po nakupování krásných a nepotřebných věcí přesáhl meze únosnosti…takže…JÁ VÁŽNĚ KONČÍM!!

Teda….příště Vám řeknu, kolik minut mi tohle rozhodnutí vydrželo 😀

See you!

Vaše Vera

Share:
Previous Post Next Post

You may also like

No Comments

Budeme rády za Vaší reakci na náš článek

Translate »